Features:
1.Enclosed dust-proof,anti-corrosion,anti-vibration,Electromagnetic compatibility and high anti-interference ability.
high reliability, continuous production,decreasing failure rate.
2.The motherboard adopts unique design,(watchdog),remote wakening,automatic reset
3.Aluminum alloy materials, drawing process,heat dissipation,Fanless ,noiseless.
4. High performance motherboard, 7x24 continuous operation. Working temperature:-10° ~60°.
5.Fast Network Connecting: Wireless & Wired Gigabit Lan.
6.Support Industry Standard Software, compatible with Win7810 and Linux.
7.Expandeddisplay for Multi-task ; Electricity Boot.
8.Graphics Processing Ability: Clearer Quality Image and full color.
9.Work well in harsh environment.
Specification:
| Model | SM206 |
| Material of case | High-quality pure aluminum |
| CPU | Intel Celeron J1900 quad core 2.0Ghz |
| Chipeset | NM70 express chipset |
| Mainboard | 170*170mm Mini ITX mainboard |
| Usable system | Windows win7,win8, win10 , linux |
| Memory | 4G DDR3, support Max 8G |
| Hard disk | SSD : 64 G,16G/32G/128G/256G optionalHDD :500G,1TB optional |
| Lan | 1*Realtek 8111E 10/100M/1000M Lan |
| Graphic card | Intel HD graphic card 2500 |
| BIOS | AMI 32Mbit DPI Flash ROM |
| I/O | 2*PS/2 |
| 6*COM(1*COM can support RS422/485) | |
| 1*RJ-45 lan | |
| 1*VGA | |
| 1*LPT | |
| 8*usb2.0 | |
| 1*Audio | |
| 1*Mic | |
| 1*VGA | |
| expansion slot | 1*Mini-PCIE (support wifi/3G) |
| Operation Temp | -10 ~ 60 °C |
| Power supply | DC12V-IN power supply and AC power adapter |
| Dimension | 234*200*65mm (L*W*H) |
