Features:
1. Full Aluminum alloy enclosure, compact, low weight design, excellent heat dissipation.
2. Sealed construction with fanless design, noiseless, low-power consumption design.
3. Suitable for harsh operating environment , dustproof,anti-corrosion, anti-shock .
4. High performance motherboard, 7x24 continuous operation.
5. Wide operating temperature support (-20°C~65°C) .
6. With high electromagnetic compatibility and anti-interference capacity.
7. Expanded displays for Multi-task . Auto boot, remote wakening support.
8. With SIM card slot , easy to access 4G/5G network.
Specification:
| Model: SM621 | |
| PC | |
| CPU | Intel 8th/9th/10th Gen H-series Core i5/i7 CPUs Optional |
| Chipset | i5-8269U/8265U/8365U/10210U, i7-8569/8565U/10710U/10810U optional |
| Memory | 8G DDR3 (4G,16G,32G optional) |
| Hard Drive Capacity | 128G SSD (256GB,512GB optional) |
| Graphics | CPU Integrated graphics HD Graphics and support 1080p HD photo quality |
| Audio | Realtek ALC662, High Definition Audio (HD), Line in, Line out |
| Network | 1*RJ45 Intel i211/i210 |
| Wireless Network | WIFI 2.4g (5g optional), Bluetooth 4.0 optional |
| Front I/O Ports | 1*DC, 1*HDMI, 1*VGA, 1*SIM ,4*USB, 2*RJ45, 4*COM,1*EAR,1*Power Button |
| Rear I/O Ports | 2*COM, 2*USB, 1*Power Button |
| Hd support | 1080P |
| Operation System | Support Windows 7/8/10, Linux, Ubuntu, Debian etc. |
| Power Supply | |
| External Power Supply | AC 100 - 240V |
| Working voltage | DC 12V |
| Power consumption | ≤30W |
| Enclosure | |
| Material | Aluminum Alloy |
| Color | Black, Silver , white, color can be customized |
| Operating Environment | |
| Temperature Range | operating: -20 to 65°C, storage :-40 to 80°C |
| Relative humidity | 20%~95% @ 40° C, non-condensing |
| Vibration | 5-500 Hz, 0.026 G²/Hz, 2.16 Grms, X, Y, Z, 1 hour per axis |
| Packing Details | |
| Net weight | 2kg |
| Gross weight | 3.6kg |
| Product Dimension | 213*189*59mm |
| Packing size | 380*380*190mm |
| Accessories | Power adapter,embedded screws,user manual,warranty card |
| Other | |
| Mounting (options) | Built-in mounting bracket |
| wall/desking mounting brackets (optional) | |
| Warranty | 3 years warranty |
