Features
Intel Celeron J4125
Ultra-thin and ultra-quiet
1x DDR4 SODIMM, support up to 8GB memory
2x HDMI 1.4
1 x M.2 SATA, 1 x M.2 NVME
Intel Gigabit LAN
Specification
| Model: SM16 | |
| PC | |
| CPU | Intel® Celeron J4125, 4 Cores, 4 Threads, Base 2.4GHz, Turbo 2.7GHz |
| Memory | 1x DDR4 SODIMM, Max 8GB |
| Storage | 1 x M.2 SATA, 1 x M.2 NVME |
| Display | 2 x HDMI 1.4 |
| Network | 1 x GbE RJ45 RTL8111H |
| I/O | 2 x USB3.0, 2 x USB2.0, 1 x USB Type-C 1 x TF Card 2 x HDMI 1.4, 1 x Power Button 12V-19V DC IN, 1 x 3.5MM Jack, 1 x Mic in |
| Expansion Slot | 1 x M.2 WIFI |
| Operation System | Windows® 10, LINUX |
| Power Supply | |
| External Power Supply | AC 100 - 240V |
| Working voltage | DC 12-19V |
| Power consumption | ≤15W |
| Enclosure | |
| Material | Aluminum Alloy +ABS |
| Color | Black |
| Operating Environment | |
| Temperature Range | Operating: -20 to 60°C, Storage: -30 to 70°C, surface air flow |
| Relative humidity | 10%~95% , non-condensing |
| Packing Details | |
| Net weight | 1.2 kg |
| Gross weight | 2 kg |
| Product Dimension | 202 x 130 x 37 mm |
| Packing size | 30*20*15cm |
| Accessories | Power adapter |
| Other | |
| Mounting (options) | Desktop installation |
| Wall mounting | |
| Warranty | 2 years warranty |
