Features
Full Aluminum alloy enclosure, compact, seamless,low weight design.
Front panel IP65 waterproof.
Good mechanical properties, excellent heat dissipation.
High performance mainboard, 7x24 continuous operation.
VGA+HDMI+DVI interfaces.
Anti-interference.
Industrial grade screen.
Specification
| Model:SL15 | |
| LCD panel | |
| Panel size | 15" |
| Resolution | 1024*768 |
| Aspect ratio | 4:3 |
| Support Color | 16.7M colors |
| Brightness (cd/m²) | 500nits |
| Contrast ratio | 800:1 |
| View angle | 80°/80°/80°/80° (R/L/U/D) horizontal 160 degrees and Vertical 150 degrees : at least |
| Signal Ports | |
| VGA | 1x VGA |
| DVI | 1x DVI |
| HDMI | 1x HDMI |
| BNC | Optional |
| DP | Optional |
| PCA | Optional |
| Audio in/out | Optional |
| OSD | |
| OSD control | Brightness, contrast ratio, auto adjustment, H/V position, language select, etc. |
| Support languages | English, French, Spanish, Portuguese, Italian, German, Russian, Japanese, Chinese, etc. |
| Support OS | Windows XP, Windows /7/8/10, Linux, Mac OS X, Android, etc. |
| Power Supply | |
| External Power Supply | AC 100-240V, 50-60Hz |
| Working voltage | 9-36V DC Wide voltage |
| Power consumption | ≤15W |
| Enclosure | |
| Material | Aluminum Alloy |
| Color | Black, Silver, Others Optional |
| VESA mounting | 75x75mm/100x100mm |
| IP grade | Front panel IP65 waterproof |
| Operating Environment | |
| Temperature Range | Operating: -10 to 60°C, Storage: -20 to 70°C |
| Relative humidity | Operating: 10% to 80%, Storage: 5% to 90% |
| Packing Details | |
| Net weight | 2.3kg |
| Gross weight | 4kg |
| Product Dimension | 366.1*290*36mm |
| Packing size | 47*44*18cm |
| Accessories | Power adapter, AC power plug, HDMI cable, Table stand Holder, user manual, warranty card |
| Other | |
| Working Life | >70,000 hrs |
| Mounting | VESA 100x100 |
| Warranty | 2 year warranty |
| Certificates | CE, FCC, RoHS |

