Features
Front IP65 waterproof and dustproof .
Industrial LCD panel, wide viewing angle, high nits, true color.
Adopt multi-points PCAP touch panel , with 3MM tempered glass, high sensitive and fast-response.
High performance mainboard, 7x24 continuous operation.
Support wall mounting, embedded mounting, desk stand mouting etc.
1000 nits, sunlight readable, 3MM ultra-thin front bezel, ideal for embedded in outdoor kiosk.
Built-in fan for heat dissipation.
Specification
| Model: SL24 | |
| LCD panel | |
| Panel size | 24" |
| Resolution | 1920*1080 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Support Color | 16.7M colors |
| Brightness (cd/m²) | 1000nits, sunlight readable |
| Contrast ratio | 1000:1 |
| View angle | 80°/80°/80°/80° (R/L/U/D) |
| Touch panel | |
| Touchscreen Type | Project Capacitive Touch (10 points ) |
| Surface Hardness | 3H |
| Luminousness | 90% |
| Touch Interface | USB (RS232 optional) |
| Touch response time | 2ms |
| Working Life | >50 million times |
| Touch options | (5 wires restive touch, IR touch optional) |
| Signal Ports | |
| VGA | 1×VGA |
| HDMI | 1×HDMI |
| Audio in/out | Optional |
| OSD | |
| OSD control | Brightness, contrast ratio, auto adjustment, H/V position, language select etc. |
| Support languages | English, French, Spanish, Portuguese, Italian, German, Russian, Japanese, Chinese etc. |
| Support OS | Windows XP, Windows /7/8/10, Linux, Mac OS X, Android ect. |
| Power Supply | |
| External Power Supply | AC 100 - 240V , 50-60Hz |
| Working voltage | DC 12V |
| Power consumption | ≤45W |
| Enclosure | |
| Material | Aluminum alloy |
| Color | Black, white, Silver, color can be customized |
| VESA mounting | 75*75mm/100×100mm |
| IP grade | Front panel IP65 waterproof |
| Operating Environment | |
| Temperature Range | Operating: -20 to 70°C, storage :-20 to 80°C |
| Relative humidity | Operating: 10% to 80% , storage :5% to 90% |
| Packing Details | |
| Net weight | 7kg |
| Gross weight | 10kg |
| Product Dimension | 60.7×37.5×5.3cm |
| Packing size | 72×49×15cm |
| Accessories | Power adapter, USB touch cable, VGA Cable, HDMI cable, screw and etc |
| Other | |
| Mounting | Embedded mounting |
| Wall mounting brackets (optional) | |
| Desk stand holder (optional) | |
| Warranty | 1 year warranty |
| Certificates | CE, FCC, RoHS |

